O nas

Jesteśmy domową hodowlą kotów norweskich leśnych z Wrocławia. Hodowla powstała w 2008 r. z pasji do niezwykłych kotów jakimi są norwegi - Wikingowie z Północy, koty łagodne i ufne, psotne i inteligentne, kochające towarzystwo człowieka. 

Po raz pierwszy z kotami norweskimi spotkałam się jako dziecko, przeglądając książkę z kocimi rasami. Już wtedy mocno zbudowany kot, o gęstym półdługim futrze i niesamowitych, niemalże migdałowych oczach przykuł moją uwagę. 

Nasze koty są członkami naszej rodziny, uczestniczą w naszym życiu przez cały czas. Mają do dyspozycji całe mieszkanie, które wciąż dostosowujemy do ich potrzeb. 

Naszym priorytetem jest hodowla kotów norweskich leśnych, które eksterierem jak najbardziej przypominają swoich przodków z lasów norweskich. Przywiązujemy dużą uwagę do ich zdrowia, dlatego wszystkie nasze koty hodowlane są poddawane regularnym badaniom. Temperament kota norweskiego jest niesamowity, dlatego socjalizacja kociąt od ich pierwszych dni to podstawa. 

Nieustannie poszerzamy naszą wiedzą dotyczą kotów uczestnicząc w seminariach, kursach i wykładach. Martyna ukończyła pierwszy stopień kursu organizowanego przez PawPeds, w języku angielskim.

 

 

 

 

Uczestniczymy w wystawach kotów rasowych. Przez wiele lat byliśmy stewardami na międzynarodowych wystawach kotów rasowych, nierzadko zdobywając pierwsze miejsca w konkursach na TOP Stewardów. Naszą pasję rozwijamy również będąc międzynarodowymi sędziami kotów w World Cat Federation.

Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas na naszej stronie i że zachęci Was ona do odwiedzenia nas i naszych kocich członków rodziny. Zapraszam na kocie pogaduchy przy kawie lub herbacie i dźwiękach kociego mruczenia.

 

Martyna Dziemidowicz-Jędrzejowska i Mateusz Jędrzejowski

  

 

~~~~~~~~~~

Jesteśmy członkami World Cat Federation (WCF) oraz klubu PZF. 

  

Nasze koty są pod stałą opieką przychodni weterynaryjnej Vita i Animal mieszczącej się w Rogowie Sobóckim.