O nas

Zwierzęta były w moim domu od zawsze. Na Koty Norweskie Leśne po raz pierwszy trafiłam przeglądając książki o zwierzętach. I tak rozpoczęłam poszukiwanie informacji o tych niezwykłych, północnych kotach. W 2008 roku podjęłam decyzję o kupnie norwega. W listopadzie tego samego roku zamieszkała ze mną pierwsza norweżka Olett z poznańskiej hodowli Aniro*PL. Ta szylkretka posiadająca niezwykłą ekspresję owinęła mnie sobie wokół pazura. Zostałam zarażona norwegowym wirusem.

We wrześniu 2009 oficjalnie został zarejestrowany mój przydomek hodowlany New Moon*PL. W grudniu 2009 do drzwi mojego mieszkania zapukała pierwsza w mojej hodowli pręgowana kotka Janne z warszawskiej hodowli Atlas*PL. To ona jako pierwsza pokazała mi co to znaczy mieszkać ze zwierzęciem z ADHD.

Rok 2010 to początek mojej przygody ze stewardowaniem oraz przyjście na świat pierwszego miotu.

Po kilku lat obcowania z kotami rasowymi, hodowli i wystaw postanowiłam kontynuować swoją pasję i zainteresowania oraz poszerzać swoją wiedzę, 09.09.2017 zdałam egzamin na międzynarodowego sędziego kategorii 2 w Federation Internationale Feline. Jestem również uczniem kategorii 1 oraz 4.

W 2014 do naszego "zespołu" dołączył Mateusz Jędrzejowski, międzynarodowy sędzia kataegorii 2 w FIFe oraz uczeń kategorii 1 i 3.

zdjęcie: Virginie Jost

Naszym priorytetem jest hodowanie kotów zdrowych, o doskonałym temperamencie oraz kotów, które jak najbardziej przypominają pierwowzór rasy, czyli kota Pan's Truls. Dlatego też z ogromną uwagą wybieramy koty do dalszej pracy hodowlanej, a także dbamy o ich zdrowie. Wszystkie nasze koty hodowlane przebadane są w kierunku GSD IV, PK def, FIV oraz FeLV z wynikiem negatywnym. Regularnie badamy również serca naszych podopiecznych w kierunku HCM.

Nieustannie poszerzamy naszą wiedzę uczestnicząć w różnych kursach oraz wykładach felinologicznych. Martyna ukończyła kurs PawPeds G1.

Cieszymy się bardzo, że duży, „dziki” kot przypadkowo zauważony w książce o zwierzętach sprawił, że dziś naszą wielka pasją są koty z północy. Mamy nadzieję, że i Państwo odkryją niezwykłą magię Kotów Norweskich Leśnych.

 

Martyna Dziemidowicz i Mateusz Jędrzejowski